BRANŻA iT
iT News

Technologię informacyjna — poglięd na nowości w branży informatyki, nowych urządzeń i nowości telefonów komórkowych i smartfonów

Wymiana szybki Samsung S8

naprawa samsung

Naprawa ekranu w Samsungu S8
Usterki w telefonach to norma, z jaką borykają się właściciele nawet najlepszych smartfonów dostępnych na rynku. Niekiedy spotykamy się z wadami fabrycznymi sprzętów, czasem zaś jest to kwestia eksploatacji czy urazu mechanicznego. Jednym z najczęstszych problemów z telefonem jest uszkodzony wyświetlacz. Jak radzi sobie z tym Samsung Galaxy s8? 
Dowiecie się poniżej!
ExpressGSMeu 27.02.2020

Honor 10 Lite
z bezramkowym ekranem i wycięciem w kształcie łzy

honor 10 lite

Honor 10 lite jest bardzo podobny do huawei P Smart 2019
Huawei oficjalnie zaprezentował w Chinach smartfon Honor 10 Lite. Dokładniej, na rynku lokalnym pojawił się pod nazwą Honor 10 Youth, a na rynku globalnym zostanie wprowadzony jako Honor 10 Lite. Nowością jest tańsza wersja flagowego modelu Honor 10 przedstawionego wiosną w Londynie. Jeśli chodzi o parametry smartfonu - są na wysokim poziomie i tylko nieznacznie odbiega od starszego kolegi.
Dowiecie się poniżej!
ExpressGSMeu 18.02.2020

Nowe Google Maps

etui

W tym tygodniu wyszukiwarka zaktualizowała usługę Map, z której na całym świecie korzysta ponad
miliard osób i teraz spróbujemy opisać, co tam się zmieniło i dlaczego Mapy na całym świecie uważane
są za superaplikacje.
Oficjalnie aktualizacja Map była związana z rocznicą, uruchomiono je 8 lutego 2005 r., ale nie chodzi
tylko rocznicę, mapy Yandex, na przykład, są prawie rok starsze, a czeska wyszukiwarka Vseznam
udostępniła swoje mapy 22 lata temu
Dowiecie się poniżej!
Autor: ExpressGSMeu - 14.02.2020

Jak przenieść kontakty z iPhona

etui

Witam wszystkich! Dzisiaj chcę powiedzieć jak prznieść kontakty:
z iPhone na iPhone
z sim-karty na iPhone
synchronizacja za pomocą itunes
przenieść za pomocą kopii
Jeśli właśnie zostałeś właścicielem iPhone, a wcześniej miałeś telefon, który zapisywał numery na
karcie SIM, przeniesienie ich do iPhone'a jest dość łatwe i proste.
ExpressGSMeu wyjaśni teraz, jak to zrobić.
Aby to zrobić, po prostu przejdź do ustawień, znajdź zakładkę kontakty, na dole zobaczysz przycisk
import kontaktów z sim, kliknij go, a następnie zaimportuj wszystkie kontakty, te które były na karcie
SIM, będą w książce telefonicznej iPhone.
Dowiecie się poniżej!
ExpressGSMeu - 11.02.2020

Jak uchronić swój telefon przed uszkodzeniami mechanicznymi

etui

Ochrońcie swój telefon – przydatne akcesoria i szkła ochronne dla smartfonów.
Lepiej zapobiegać, niż leczyć. Na pewno nie raz słyszeliście te słowa. Przysięga Hipokratesa idealnie pasuje nie tylko w branży medycznej a również w świecie smartfonów. Lista usterek związanych z uszkodzeniami mechanicznymi jest bardzo długa — potłuczone szkło lub niedziałający ekran dotykowy po upadku, uszkodzony wyświetlacz lub tylna pokrywa. Co pomoże chronić Twój telefon?
Chroń swój telefon przed upadkiem — ExpressGSM.
Dowiecie się poniżej!
Autor: Kasia S. - 09.02.2020

iSerwis Warszawa
Serwis Plus GSM

Mobirise

Iserwis Warszawa

Dlaczego jesteśmy Iserwisem?

Ponieważ wykonujemy wysokiej jakości napraw przy wykorzystaniu wysokiej jakości części zamiennych.

Najczęściej dokonywane naprawy w Serwisie plus GSM
Dowiecie się poniżej!
Autor: ExpressGSMeu 08.08.2020

Radeon HD6950 1GB Windforce 3X – Podrasowany potwór od Gigabyte

Mobirise

Jakiś czas temu mieliśmy okazję testować Radeona HD6950 2GB od XFX. Niestety wyniki były zaniżone przez słaby procesor. Dziś również mamy okazję testować tego „Radka” jednak tym razem wyniki będą bardziej wiarygodne. Zaopatrzyliśmy się bowiem w procesor AMD Phenom II X3 720 BE w którym odblokowałem 4 rdzeń. Nie jest to najwydajniejszy procesor na rynku ale mam nadzieję, że będzie on wystarczający do naszych potrzeb.

Przechodząc jednak do sedna: testowana tym razem karta to fabrycznie podkręcony Radeon HD 6950 1GB Windforce 3X. Serdecznie dziękujemy firmie Gigabyte za wypożyczenie jej do testów. Zapraszam zatem do bliższego zapoznania się z tą recenzją. Dowiecie się poniżej!
Autor: ExpressGSMeu 02.02.2020

Wielki test klawiatur!

Mobirise

Klawiatura to podobno jeden z mniej istotnych elementów jednostki centralnej. Czy aby na pewno? Wszystkie operacje tak naprawdę wykonujemy dzięki klawiaturze i myszy. Kopiowanie, wklejanie, przesuwanie okien, wprowadzanie tekstu. Wszystko dzięki temu niedocenianemu urządzeniu – klawiaturze. Dowiecie się poniżej!
Autor: ExpressGSMeu 02.02.2020

Easy Touch VELOCITY.. Kierownica czy zabawka ?

Mobirise

Easy Touch jest firmą, która jest już dość popularna na polskim rynku, a jej produkty z każdym modelem stanowią co raz większe niespodzianki za równo pod względem ceny jak i jakości wykonania. Czy kierownica VELOCITY ET-2035 utwierdzi nas w tym stwierdzeniu ? Dowiecie się podczas mojego testu. Dowiecie się poniżej!
Autor: ExpressGSMeu 02.02.2020

Odczytujemy i analizujemy S.M.A.R.T. dysku twardego

Mobirise

Dyski twarde od dawien dawna zyskiwały zarówno na pojemności, jak i na wartości przechowywanych na nich danych. Kiedyś zadziwiająco dużą pojemnością było 700MB, dziś dyski 1 czy 2 terabajtowe nikogo nie zaskakują (1 TB = 1024 GB = 1024MB).

Będąc przy kwestii pojemności… Jak pewnie wiecie, rzeczywista pojemność jest mniejsza niż ta deklarowana przez producenta. Dlaczego tak jest? Ano dlatego, że istnieją dwa różne układy jednostek: SI, przyjęty przez wszystkie kraje świata oprócz Stanów Zjednoczonych, Birmy i Liberii. Mają one układ binarny (IEC 60027-2). Producenci dysków używają jednostek dziesiętnych(SI) a twórcy systemów operacyjnych Windows i Mac OS – binarnych. Stąd w systemie Windows dysk twardy o pojemności 500GB (gigabajtów) widziany jest jako 465GiB (gibibajtów). Ale wracając do samych dysków… Dowiecie się poniżej!
Autor: ExpressGSMeu 02.02.2020

Ochrona telefonu

Mobirise

Zabezpieczenia na telefon, lub naprawa telefonu: co wybrać?

Dzisiaj telefon komórkowy to nie tylko urządzenie, dzięki któremu możesz rozmawiać z rodziną i przyjaciółmi, ale także wielofunkcyjny gadżet, który pozwala robić interesy, oglądać filmy, słuchać muzyki, grać, czytać książki, monitorować swoje zdrowie, planować wycieczki ... Krótko mówiąc, już tylko nieliczni wyobrażają sobie życie bez smartfona. I, jak wiadomo, im częściej używasz telefonu, tym jest większe ryzyko, że się uszkodzi. Dowiecie się poniżej!
Autor: Kasia S. 31.01.2020

Fatal1ty 996FX Professional

Mobirise

Premium Gold Caps (2.5 x longer life time), 100% Japan made high quality conductive polymer capacitorsDigital PWM Design...Więcej
Autor: ExpressGSMeu

Jak sformatować pendriva do systemu ntfs

Mobirise

Niekiedy zdarza się, że potrzebujemy zgrać większy plik na naszego pendriva. Domyślnie w systemie Windows, formatowanie dysków i pamięci zewnętrznych jest ustawione aby odbywało się w systemie plików FAT oraz FAT32. Niestety poprzez przez ten system plików, nasz pendrive nie jest w stanie przyjąć plików większych niż 4 GB. Aby nasz nośnik akceptował większe pliki należy go sformatować w systemie plików NTFS. Proces jest bardzo prosty i nie wymaga żadnych dodatkowych programów aby tego dokonać. Wszystko odbywa się z poziomu naszego systemu Windows. Jak tego dokonać ? Dowiecie się poniżej!
Autor: ExpressGSMeu

© Copyright 2020 ExpressGSMeu