Wymiana gniazda ładowania

Kiedy wymiana gniazda ładowania jest konieczna i jak poradzić sobie z telefonem, który nie chce się ładować?

Posiadacze nowoczesnych smartfonów borykają się z wieloma problemami. Najczęstsze problemy to powolne ładowanie telefonu oraz zbyt szybko rozładowująca się bateria, lub jest potrzebna wymiana gniazda ładowania w telefonie jeśli one jest uszkodzone mechanicznie. Jakie są przyczyny tego problemu i czy naprawa telefonów z taką usterką jest konieczna?
Co zrobić, gdy telefon nie ładuje się, mimo że jest podłączony do ładowarki. Jakie są możliwe przyczyny? Jak można poprawić nieprawidłowe ładowanie telefonu? Oto najczęstsze przyczyny awarii i jak je naprawić.

ile kosztuje wymiana gniazda ładowania w telefonie

Ile zapłacisz za naprawę ładowania w telefonie marki: iPhone, Samsung, Huawei, Xiaomi i innych producentów?
Standardowa cena naprawy wynosi zazwyczaj 100-130 zł, co stanowi 90% przypadków naprawy gniazda ładowania. W przypadku korzystania z droższych części lub gdy naprawa wymaga większej ilości pracy, koszt może wzrosnąć do około 150-250 zł.
Jaki jest koszt wymiany gniazda ładowania w moim telefonie, czy wymiana gniazda ładowania jest konieczna?
Jeśli często używasz swojego smartfona lub standardowego telefonu komórkowego, musisz go regularnie ładować. Aby w pełni wykorzystać wszystkie funkcje, większość urządzeń musi być ładowana co najmniej raz dziennie. Faktem jest, że ładowanie telefonu trwa tym dłużej, im częściej go ładujesz. Czasami zdarzają się przerwy, a czasami sprzęt nie chce się w pełni naładować.
Każdy posiadacz telefonu komórkowego doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że intensywne użytkowanie oznacza podłączanie urządzenia do gniazda ładowania niemal każdego dnia. Czasami jednak zdarza się, że złącze ulega uszkodzeniu.
Z wtyczką ładowarki nie ma żadnych problemów. Można go wyjmować i wkładać setki razy. Złącza mogą być najbardziej niebezpieczne, gdy są podłączone do zasilania. Poprzez ciągnięcie za kabel może powstać napięcie, które może spowodować trwałe uszkodzenie. Jedynym sposobem na usunięcie usterki gniazda ładowania jest wizyta w specjalistycznym serwisie telefonów komórkowych. Koszt wymiany gniazda ładowania w telefonie będzie zależał od tego, jaką usterkę mamy i jaki jest to model.
Koszt usunięcia usterki będzie minimalny, jeśli jest ona prosta. Jeśli uszkodzeniu ulegnie cały moduł lub gniazdo ładowania w płycie głównej, koszt może wynieść nawet połowę pierwotnej ceny.
Eksperci w dziedzinie naprawy urządzeń mobilnych zalecają, aby nie ładować telefonu podczas ładowania. Należy również używać oryginalnej ładowarki. Inne modele mogą mieć niewystarczający prąd, co może prowadzić do poważnych usterek.
Jeśli szukasz informacje na temat ile kosztuje wymiana gniazda ładowania w telefonie to ją można znaleźć w naszym cenniku poniżej.

ile kosztuje wymiana gniazda do ładowania w telefoniewymiana gniazda ładowania cena i czas naprawy
Wymiana gniazda ładowania Samsungod 80 zł 
do 220 zł 
od 15 min.
Wymiana gniazda ładowania Xiaomiod 80 zł 
do 180 zł 
od 15 min.
Wymiana gniazda ładowania iPhoneod 110 zł 
do 280 zł 
od 60 min.
Wymiana gniazda ładowania Huaweiod 80 zł 
do 170 zł 
od 15 min.
Wymiana gniazda ładowania Honorod 80 zł 
do 170 zł 
od 15 min.
Wymiana gniazda ładowania LGod 60 zł 
do 190 zł 
od 15 min.

Wskazany czas naprawy dotyczy przypadków kiedy część zamienna znajduje się w serwisie. W wypadku konieczności sprowadzenia jej z magazynu, czas naprawy może ulec wydłużeniu. Na temat ile kosztuje wymiana gniazda ładowania i dostępność części prosimy sprawdzić telefonicznie bądź mailowo.

ile kosztuje naprawa wejścia do telefonu

Jak telefon przestaje ładować odrazu powstaje pytanie ile kosztuje naprawa wejścia do telefonu w serwisie GSM. Koszt naprawy wejścia do telefonu zależy od kilku czynników, takich jak marka i model telefonu oraz rodzaj uszkodzenia. Typowe naprawy wejścia do telefonu, takie jak zastąpienie uszkodzonego portu ładowania, mogą kosztować od 50 do 200 złotych. Jednak koszt może również wynosić więcej w przypadku bardziej skomplikowanych napraw, takich jak wymiana płyty głównej telefonu. Dlatego najlepiej skontaktować się z lokalnym serwisem telefonu, aby uzyskać dokładną ofertę naprawy.

ile kosztuje wymiana portu ładowania w telefonie

Pod czas nie możliwości naprawy wejścia do telefonu powstaje kolejne pytanie - ile kosztuje wymiana portu ładowania w telefonie i na to mamy odpowiedź:
Cena wymiany portu ładowania w telefonie może się różnić w zależności od modelu telefonu, miejsca naprawy oraz kosztów materiałów. Przybliżone koszty mogą wynosić od 80 do 320 zł.
W przypadku naprawy portu ładowania, technik musi zdemontować obudowę telefonu, odłączyć stare uszkodzone złącze i zamontować nowe. Następnie port jest łączony z płytą główną i testowany, aby upewnić się, że działa prawidłowo.
Jeśli chodzi o różnicę między naprawą a wymianą portu ładowania, naprawa może obejmować tylko naprawę uszkodzonej części w portu ładowania, na przykład oczyszczenie zanieczyszczeń lub wyprostowanie wygiętych pinów. W przypadku wymiany portu ładowania, cały port jest usuwany i jest on zastępowany nowym. Decyzja o wyborze naprawy lub wymiany zależy od stopnia uszkodzenia portu ładowania oraz od możliwości i kosztów naprawy.
W przypadku naprawy, jeśli uszkodzenie jest niewielkie, technik może usunąć zanieczyszczenia lub naprawić wygięte piny, co może być tańszą opcją. Jednak jeśli uszkodzenie jest poważniejsze i nieodwracalne, wymiana portu ładowania może być konieczna.
W przypadku wymiany portu, całkowicie usuwa się stary port i instaluje się nowy. Jest to bardziej kosztowna opcja, ale gwarantuje prawidłowe działanie portu ładowania.
Warto również zauważyć, że w przypadku niektórych telefonów, szczególnie tych o zamkniętej konstrukcji, wymiana portu ładowania może być trudniejsza i droższa, ponieważ może wymagać większego demontażu telefonu i może być bardziej czasochłonna. Dlatego warto skonsultować się z profesjonalnym serwisem lub producentem telefonu, aby określić najlepszą opcję naprawy lub wymiany portu ładowania.

naprawa wejścia do ładowarki w telefonie
Express GSM Zamówić wymianę gniazda ładowania

Dlaczego mój telefon się nie ładuje? Problem z kablem, albo wymiana gniazda ładowania w smartfonie jest wymagana

Jak poradzić sobie z telefonem, który odmawia ładowania, mimo że jest podłączony do ładowarki? Może to być spowodowane tym, że ładowarka nie ładuje się prawidłowo, albo jest wymagana wymiana gniazda ładowania w smartfonie jeśli on przestał ładować. Powodem, dla którego telefon nie chce się ładować, jest zazwyczaj uszkodzenie ładowarki lub gniazda ładowania. Uszkodzenie płyty główne, lub baterie mogą również powodować ten problem. W pierwszej kolejności należy sprawdzić gniazdo. Kolejnym częstym problemem jest kabel USB. Często może on ulec uszkodzeniu w wyniku niewłaściwego użytkowania. Materiał kabla może zostać uszkodzony przez rozciąganie, zginanie, szarpanie i rozrywanie. Można również sprawdzić kostkę ładowarki, odłączając ją od komputera i podłączając do prądu. Kostkę można wymienić, jeśli telefon ładuje się prawidłowo po podłączeniu do komputera. Jeśli telefon nadal ma problemy z ładowaniem, być może masz problem z kablem USB.

Wymiana portu ładowania konieczna przy kolejnych objawach:

Jeśli telefon przestał się ładować - ExpressGSM przestawia kiedy konieczna procedura wymiana portu ładowania:

 • trudności z połączeniem ładowarki do portu
 • nierównomierne ładowanie baterii
 • wydzielanie się ciepła z portu ładowania
 • nieprawidłowe wyświetlanie stanu naładowania baterii
 • przypadkowe rozłączanie się ładowarki podczas ładowania
 • zarysowania, uszkodzenia lub luzy na porcie ładowania

Co należy zrobić, jeśli telefon ładuje się powoli, czy naprawa wejścia do ładowarki w telefonie jest konieczna, albo z telefonu krzystać nadal?

Wolne ładowanie to kolejny powszechny problem, który może wpływać na baterię telefonu. Jest to często spowodowane używaniem nieoryginalnego kabla USB lub ładowarki. Jeśli problem nadal występuje, możesz użyć amperomierza lub aplikacji takiej jak Ampere, która jest dostępna w Google Play i App Store, albo zgłosić w serwis telefonów, żeby skorzystać z usługi naprawa wejścia do ładowarki w telefonie i wyjaśnić, czy faktycznie jest uszkodzone wejście do ładowania. Przed zgłoszeniem do serwisu  warto sprawdzić swój telefon za pomocą apki Ampere, która pozwoli sprawdzić napięcie i natężenie prądu elektrycznego. Kabel lub adapter jest odpowiedzialny za spowodowanie niższej wartości na aplikacji, lub amperomierzu. Uszkodzenie modułu ładowania lub gniazda może również powodować powolne ładowanie. Może się to zdarzyć, gdy telefon jest mokry, kabel USB jest nieprawidłowo podłączony lub często jest upuszczany. Naprawy uszkodzonych portów nie są objęte gwarancją. 

naprawa wejścia do ładowarki w telefonie

W przypadku braku ładowania telefonu, można spróbować kilku rozwiązań:

 • 1. Sprawdzić, czy problem nie leży po stronie kabla USB lub ładowarki. Podłączyć telefon do innego kabla i/lub ładowarki, aby sprawdzić, czy problem występuje również wtedy. Jeżeli telefon zaczyna się ładować, oznacza to, że problem tkwi w kablu lub ładowarce, które należy wymienić.
 • 2. Upewnić się, że port ładowania jest czysty i nie ma w nim żadnych zanieczyszczeń. Często w gnieździe gromadzi się kurz, który może utrudniać prawidłowe ładowanie. Można użyć sprężonego powietrza lub delikatnie przetrzeć port wilgotną szmatką, aby go oczyścić.
 • 3. Sprawdzić, czy telefon reaguje na podłączenie do komputera. Jeżeli telefon jest wykrywany przez komputer, ale nie ładuje się, może to oznaczać problem z oprogramowaniem. W takim przypadku warto spróbować zresetować telefon lub zaktualizować jego system operacyjny.
 • 4. Jeżeli żadne z powyższych rozwiązań nie przyniosło rezultatu, konieczne może być skorzystanie z usług serwisu. Fachowcy w serwisie będą w stanie dokładnie zdiagnozować problem i zaproponować odpowiednie rozwiązanie, czy to naprawa złącza ładowania, wymiana baterii, czy też inna interwencja, której telefon potrzebuje.

Warto zauważyć, że próby naprawy lub wymiany złącza ładowania na własną rękę mogą skutkować większymi uszkodzeniami, dlatego zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą.

Jak prawidłowo korzystać z telefonu

Właściciele smartfonów mają wiele problemów z nowoczesnymi smartfonami. Innym częstym problemem jest szybkie rozładowywanie się baterii. Nieprawidłowe ładowanie może prowadzić do tego problemu. Nie pozwól, aby telefon nie był ładowany. Jasny wyświetlacz może również powodować szybsze rozładowywanie się baterii. Zalecane jest automatyczne podświetlanie ekranu. Niektóre aplikacje również zużywają dużo energii. Ważne jest, aby wyłączyć niepotrzebne programy, jak również aplikacje działające w tle. Szybkie wyczerpywanie się baterii może być również spowodowane udostępnianiem lokalizacji. Powinieneś wyłączyć lub ograniczyć funkcję udostępniania niektórych aplikacji, które śledzą Twoje połączenia. Jeśli będziesz przestrzegać tych zasad, Twoje urządzenia będą dłużej działać. Jeśli wszystkie elementy zostały sprawdzone i są prawidłowo podłączone, problem może leżeć gdzie indziej. Najprawdopodobniej problem leży po stronie ładowarki lub gniazda ładowania w telefonie. Aby sprawdzić, czy smartfon da się naładować, warto pożyczyć od kogoś ładowarkę. Jeśli to nie zadziała, najprawdopodobniej problem leży po stronie gniazda ładowania. Wielu użytkowników nosi swoje urządzenia mobilne w kieszeniach i torebkach. Zanieczyszczenia mogą gromadzić się w elementach ładujących.
Chociaż można oczyścić gniazdo samodzielnie za pomocą szczoteczki do zębów i wykałaczki, bezpieczniej jest zlecić profesjonaliście wymianę gniazda ładowania. Ekspert w tych zadaniach będzie dokładnie zbadać urządzenie, aby ustalić przyczynę problemu. Czasami oznacza to, że uszkodzona jest płyta główna lub że konieczna jest wymiana baterii.

Ekspresowa usługa wymiana gniazda ładowania w telefonie i czy warto oddać telefon do serwisu GSM?

Jeśli wszystkie inne opcje zawiodły, należy udać się do zaufanego serwisu, który zajmuje się naprawą takich urządzeń i wymiana gniazda ładowania w telefonie nie będzie dla fachowca utrudnieniem a reperacja telefonu z taką usterką w serwisie nie potrwa długo. Specjaliści zdiagnozują problem i w razie potrzeby dokonają naprawy. Czasami konieczna jest wymiana podzespołów, które ładują telefon. Jeśli jednak urządzenie jest w dobrych rękach, a naprawa odbywa się szybko, profesjonalny serwis może zagwarantować sprawność urządzenia. Większość problemów spowodowana jest uszkodzeniem gniazda i ładowarki. Czasami problem może być bardziej skomplikowany i trudny do zdiagnozowania. Dlatego warto wynająć sprawdzone serwisy, którym jest ExpressGSM. Pamiętaj, że wymiana gniazda ładowania w telefonie cena jest opłacalna i na więcej używane telefony koszt naprawy wejścia do ładowania w telefonie nie przekracza 120 zł.wymiana gniazda ładowania w telefonie

ExpressGSM ostatnia edycja: 25.10.2021

Adres do wysłania 

Serwis GSM - ExpressGSM
Telefon: +48-736-876-507
E-mail: expressgsmeu@gmail.com
Adres: Chmielna 98, lokal 6
Kod pocztowy: 00-801 Warszawa

Wysyłka na Paczkomat

PACZKOMAT:
Paczkomat WAW94A ul Czerska 8/10 Warszawa
Pod czas kwarantanny
covid-19
proponujemy korzystac z Serwisu Door to Door

 • Wydrukuj i wypełnij formularz zgłoszenia. W przypadku braku możliwości wydrukowania, wypisz wszystkie potrzebne informacje na kartce.
 • Spakuj telefon oraz wypełniony formularz do pudełka.
 • Wyślij na adres serwisu zawarty w formularzu zgłoszenia.
 • Kiedy telefon dotrze do serwisu, skontaktujemy się celem weryfikacji.
 • Naprawiony telefon odeślemy zgodnie z zaznaczoną formą wysyłki zwrotnej o czym poinformujemy sms-em lub mailem.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA TELEFONU DO NAPRAWY W SERWISIE EXPRESSGSM 
DOOR TO DOOR

PROSZĘ WYPEŁNIĆ FORMULARZ I ZOZNACZYĆ ADRES ZWROTNY

© Copyright 2024 ExpressGSM