Jak uchronić swój telefon przed uszkodzeniami mechanicznymi

Ochrońcie swój telefon

Ochrońcie swój telefon – przydatne akcesoria i szkła ochronne dla smartfonów.
Lepiej zapobiegać, niż leczyć. Na pewno nie raz słyszeliście te słowa. Przysięga Hipokratesa idealnie pasuje nie tylko w branży medycznej a również w świecie smartfonów. Lista usterek związanych z uszkodzeniami mechanicznymi jest bardzo długa — potłuczone szkło lub niedziałający ekran dotykowy po upadku, uszkodzony wyświetlacz lub tylna pokrywa. Co pomoże chronić Twój telefon?
Chroń swój telefon przed upadkiem — ExpressGSM.
Krok 1 - Etui idealnie nadaje się do ochrony telefonu przed uderzeniem.
Już od wielu lat pierwsze miejsce w sprzedaży akcesoriów do telefonów zajmuje odpowiednio dobrana obudowa. Dlaczego? Wszystkie flagowe i większość budżetowych modeli mają zaokrąglone krawędzie ekranu. Ułatwia to korzystanie z telefonu, jednak znacznie utrudnia dobranie odpowiedniej ochrony. Myślimy, że każdy właściciel takiego typu telefonu miał problem z wyborem szkła hartowanego, etui-książki, czy też silikonowego etui. Aby cieszyć się pełną ochroną, należy dobrać odpowiednie etui i szkło hartowane.
Proszę zwrócić uwagę na oryginalne lub dopasowane etui.
Pierwszą godną pozycją jest oryginalna obudowa wykonana przez producenta Samsung, iPhone, Huawei, Xiaomi i innych. W rzeczywistości tylko on zmaksymalizuje ochronę telefonu. Idealnie wycięty otwór na złącze ładowania i miejsce na kabel, mini-jack, ale to nie wszystkie zalety oryginalnych obudów. Pozwalają one swobodnie łączyć obudowę z akcesoriami ochronnymi na ekran.
Krok 2 – Zadbaj również o ekran
Etui osłania tylko część telefonu, należałoby również pomyśleć o ochronie wyświetlacza (ekranu). Tak jak etui osłania tylną część telefonu, tak warto nie oszczędzać pieniędzy na zabezpieczenie ekranu, który to jest najbardziej narażony na uszkodzenia. Wyświetlacz jest najdroższą w remoncie częścią telefonu. Jego idealną ochroną są szkła hartowane. Warto zwrócić uwagę na jego stopień odporności. 9H- to przezroczysta folia, która daje maksymalną ochronę wyświetlacza urządzenia. Jego cena zależy nie tylko od producenta, ale również od typu ekranu. Szkła hartowane do telefonów z zaokrąglonymi brzegami są nawet dwukrotnie droższe od zwykłych, jednak idealne dla osób lubiących etui zakrywające tylko tylną część urządzenia.
Czy szkła hartowane są lepsze od foli?
Folia chroni tylko od zarysowań.
Dokładnie tak! Folia ochroni telefon tylko od niechcianych zarysowań na wyświetlaczu. To dobra alternatywa dla właścicieli zamykanych akcesoriów. Nakleiwszy folię ochronną na ekran, możemy być pewni, że klucz lub moneta w kieszeni, lub torebce nie porysują telefonu. Folia jednak nie zabezpieczy przed pęknięciami. Jest cienka i dużo trudniejsza do założenia.
Wśród akcesoriów ochronnych do telefonów posiadanie etui i szkła ochronnego lub folii jest absolutnym obowiązkiem każdego, kto chce odpowiednio zabezpieczyć swoje urządzenie. Ponadto bardzo interesujące są wodoodporne pokrowce, które pozwalają nurkować lub pływać z dowolnym telefonem w dłoni. Zakup akcesoriów ochronnych powinien odbyć się przed pierwszym uruchomieniem smartfona, a kwota, którą wydajemy na ochronę, jest naprawdę niewielka.
Autor: Kasia S. - 09.02.2020

© Copyright 2024 ExpressGSM