wymiana-szybki

Wymiana szybki w Telefonie

Szybka chroniąca aparat w telefonie to jeden z kluczowych elementów. Jej zarysowanie lub pęknięcie odbija się bowiem bardzo wyraźnie na jakości wykonywanych zdjęć, a czasem nawet uniemożliwia fotografowanie. Jak najbardziej warto się zatem zainteresować takimi możliwościami i korzystaniem z najlepszych usług naprawczych. W renomowanych serwisach można otrzymać fachową pomoc w zakresie wymiany tego elementu w przypadku uszkodzenia i warto się nad nim poważnie zastanowić. Radość z postawienia na najlepszą ofertę będzie bardzo wysoka i jak najbardziej warto wybierać takie właśnie działanie, które będzie sprawdzało się znakomicie. Wymiana szybki w telefonie nie jest bardzo kosztowna i nie stanowi dużego problemu. Korzyści wynikające z wybrania takiej oferty mogą być natomiast bardzo wysokie i można wiele zyskać na zdecydowaniu się na takie właśnie rozwiązanie, które będzie sprawdzało się znakomicie.

Ile kosztuje wymiana szybki w telefonie

Problem z szybką na wyświetlaczu lub na szybce pojawił się pajączyk? W serwis telefonów ExpressGSM wymiana zbitej szybki dostępna od ręki.
Koszt naprawy ekranu lub Ile kosztuje wymiana szybki w telefonie można sprawdzić w cenniku.

Wykonywana Naprawa
wymiana szybki w telefonie
Wymiana szybki w telefonie cena
dokładna cena w cenniku
Wymiana szybki iPhoneod 99 zł 
Wymiana szybki Samsungod 99 zł 
Wymiana szybki Huaweiod 89 zł
Wymiana szybki Xiaomiod 99 zł 

Wskazany czas naprawy również wymiana szyby w telefonie cena dotyczy przypadków kiedy część zamienna znajduje się w serwisie. W wypadku konieczności sprowadzenia jej z magazynu, czas naprawy może ulec wydłużeniu. Dostępność części prosimy sprawdzić telefonicznie bądź mailowo.

Warto decydować się na korzystanie z najlepszych usług

Zdecydowanie się na korzystanie z najlepszych usług naprawczych daje świetne efekty. Dzięki nim wymiana szybki w telefonie przebiegnie sprawnie i smartfon zostanie przywrócony do pełnej sprawności i znakomitego działania. Jak najbardziej warto zastanowić się zatem nad takimi możliwościami i wybraniem najlepszych ofert od najbardziej renomowanych przedsiębiorstw, które działają w branży. Radość z takiego podejścia do sprawy będzie wysoka i można będzie wiele zyskać na korzystaniu z takich rozwiązań, które sprawdzą się świetnie. Najlepsze serwisy smartfonów proponują bowiem wartościową pomoc i usługi, których jakość będzie bardzo wysoka.

Nowa szybka wpływa wyraźnie na jakość zdjęć

Wymiana szybki w telefonie bardzo mocno wpływa na jakość wykonywanych za pomocą telefonu zdjęć. Sprawia, że fotografie są ostre i pozbawione jakichkolwiek niedoskonałości. Korzystanie z aparatu w smartfonie jest tym samym bardzo wygodne i można czerpać z takiego działania bardzo dużą radość. Tym samym zainteresowanie się takimi możliwościami daje znakomite efekty i naprawdę warto rozważyć postawienie na najlepsze oferty od renomowanych firm. Korzyści z takiego właśnie działania będą wysokie i można będzie wiele na takim podejściu do sprawy zyskać.

 W ExpressGSM świadczymy usługi naprawcze dla wszystkich dostępnych na rynku modeli smartfonów. Nasze naprawy są dodatkowo wykonywane przy użyciu najlepszej jakości podzespołów i narzędzi, które pozwalają nam na uzyskanie świetnych rezultatów w związku z pracami naprawczymi. Zapraszamy więc do wybrania naszej oferty i rozwiązań proponowanych przez nasze przedsiębiorstwo.

Technologia OCA

Wymiana Szybki
Technologia OCA

  Naprawa telefonu – wymiana zbitej szybki - dotyku (touch screen).
Firma Expressgsmeu oferuje usługę – wymianę szybki wyświetlacza (LCD)
W ostatnim czasie producenci telefonów komórkowych Samsung, iPhone, Huawei, Lenovo, Lg wykorzystują technologię OCA, LOCA – żelowy klej na całej powierzchni wyświetlacza, który polepsza pracę dotyku i eliminuje odblaski na ekranie LCD. Jednak bardzo często zdarza się tak, że podczas upadku rozbija się szkło, a wyświetlacz i dotyk nadal działają prawidłowo.
metoda OCA

    Jeśli tyczy się to telefonów firmy Samsung, gdzie wykorzystywana jest technologia Amoled, Oled, QAmoled, Super Amoled, bywa tak, że koszt ekranu LCD stanowi 50-60% wartości telefonu. W takich wypadkach firma ExpressGSM oferuje usługę – wymiany rozbitej szybki co pozwala nawet dwukrotnie zmniejszyć koszty. Co tyczy się ekranów LCD producenta iPhone – technologia Retina, Amoled – (iPhone X, iPhone XS) wygląda to nieco inaczej, oryginalny wyświetlacz jest bardzo drogi, a chiński zamiennik ma znaczące różnice. W takich przypadkach również można wymienić pękniętą szybę pod warunkiem, że działa ekran LCD oraz dotyk i SAM WYŚWIETLACZ JEST ORYGINALNY – tylko spełniając te warunki, można wymienić szybę.
Koszt wymiany stłuczonej szyby, wyświetlacza czy dotyku można sprawdzić w naszym serwisie ExpressGSM:
Wymiana zbitej szybki czy dotyku (Touch screen) w telefonach Xiaomi, Huawei, Sony będzie tańsza, bądź w podobnej cenie, jak zainstalowanie nieoryginalnego wyświetlacza i pozwali zachować oryginalną jakość obrazu i nie tracić jakości wyświetlacza LCD.

Metoda OCA
Czym jest i dlaczego jest najlepsza?

Demontaż wyświetlacza
Odklejenie zbitej szybki
Oczyszczenie wyświetlacza
Przyklejenie nowej szybki

     Rozważmy na przykład Samsung S8 - to znakomity telefon, ale ma dokładnie tę samą wadę, co większość modeli tego producenta: dość łatwo w jego przypadku o rozbicie szybki. Oczywiście jest masa poradników, jak zrobić to domowymi sposobami, ale to zawsze bardzo duże ryzyko, a koszt wcale nie jest niższy niż profesjonalna regeneracja metodą OCA.

Metoda OCA – czym jest i dlaczego jest najlepsza?
Metoda producenta zawsze daje najlepsze rezultaty, a w przypadku Samsunga S8 zalecaną metodą wymiany zbitej szybki jest klejenie OCA. To skomplikowany, wieloetapowy proces technologiczny, w którym odkleja się starą szybkę i przykleja w jej miejsce nową, dbając o zachowanie warunków maksymalnie zbliżonych do realiów produkcyjnych. Potrzeba sporego doświadczenia i dość kosztownego sprzętu, żeby w ogóle móc próbować tej metody, ale żadna inna nie daje równie dobrych efektów wizualnych i nie pozwala na osiągnięcie technologicznej perfekcji.

Etapy wymiany szybki metodą OCA
Metoda OCA jest procesem, który dzieli się na etapy. To ważne, ponieważ do wykonania kolejnych kroków trzeba przygotować odpowiedni sprzęt.

Demontaż wyświetlacza. Technicznie rzecz biorąc, jest to najprostszy krok, bo set wystarczy wykręcić. Na tym etapie nie trzeba jeszcze specjalistycznych narzędzi, za to już warto zadbać o czystość w miejscu pracy. Nawet najdrobniejsze zabrudzenia będą przeszkadzały, przedłużały czas procedury, a przede wszystkim mogą całkowicie zepsuć efekt.

Odklejenie zbitej szybki. Tu już bez nietypowych narzędzi się nie obejdzie. Potrzeba albo dedykowanego rozpuszczalnika, który rozklei set, albo trzeba podgrzać go do 70°C i drutem molibdenowym odciąć szybkę od właściwego wyświetlacza. To bardzo precyzyjne zadanie, które należy wykonać w ściśle kontrolowanych warunkach.

Oczyszczenie wyświetlacza. Po usunięciu pękniętej szybki trzeba idealnie oczyścić wyświetlacz. Nie mogą znaleźć się na nim resztki kleju, okruszki szkła ani nawet drobinki kurzu. Robi się to specjalnymi środkami czyszczącymi, które dobrane są tak, by usuwały zabrudzenia, ale były całkowicie bezpieczne dla wyświetlacza.

Przyklejenie nowej szybki. Montaż następuje na kleju OCA, którego plastry docina się do pożądanego wymiaru. Następnie set trzeba zgrzać i sprasować. To etap obarczony znacznym ryzykiem. Nawet w profesjonalnym serwisie specjaliści raczej wolą odczekać i ewentualnie powtórzyć ten etap, niż zaryzykować zbyt mocne sprasowanie elementów.

Metoda OCA w pigułce
Metoda OCA jest metodą producenta w przypadku Samsungów S8 i wielu innych podobnych telefonów. Jej koszt to zwykle między 400 a 500 złotych, a czas naprawy 2-3 godziny. Do poprawnego wykonania wymiany szybki tą metodą potrzeba kilku specyficznych środków chemicznych, kleju OCA i autoklawu ciśnieniowego z kompresorem lub specjalnej laminarki. Przede wszystkim jednak potrzebne jest spore doświadczenie, ponieważ błąd może spowodować nieodwracalne uszkodzenie wyświetlacza.

Metoda OCA – jeśli chodzi o walory wizualne i techniczne – nie ma sobie równych. Żadne domowe metody ani nawet zestawy reklamowane jako profesjonalne, które można kupić na aukcjach internetowych, nie są w stanie dać choćby tylko zbliżonych rezultatów. Z tego powodu użytkownicy, którym naprawdę zależy na jakości, powinni jednak sięgnąć głębiej do kieszeni i zapłacić za wymianę szybki metodą OCA.

© Copyright 2021 ExpressGSM